AKCJE CHARYTATYWNE W SZKOLE

Utworzono dnia 03.01.2019

W dniach 10 - 20 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się akcje charytatywne:

- Świąteczna Paczka dla Dzieciaczka

- Świąteczna Paczka dla Zwierzaczka

- Kiermasz Bożonarodzeniowy Rękodzieła Uczestników WTZ w Janowicy

- Sprzedaż Kartek Bożonarodzeniowych malowanych ustami i nogami przez artystów z fundacji ,,Amun”

Świąteczna Paczka dla Zwierzaczka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zebrano 61,5 kg karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Nowodworze, ponadto 15 kg rzeczy dla dogów będących pod opieką Stowarzyszenia Dogi Adopcje.

Wolontariusze ze schroniska odebrali osobiście psią karmę, koce, zabawki, artykuły higieniczne pozyskane podczas szkolnej zbiórki. Dla dogów znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia została przygotowana paczka i przesłana na adres Stowarzyszenia Dogi Adopcje.

W ramach akcji Świąteczna Paczka dla Dzieciaczka przekazano też 7 mikołajkowych  paczek ze słodkościami  dla dzieci z terenu naszej gminy.

W Świątecznym Kiermaszu Rękodzieła osób niepełnosprawnych z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy uzyskano 853,00 zł. Pieniądze zostały przekazane na potrzeby niepełnosprawnych uczestników WTZ w Janowicy.

W akcji Sprzedaży Kartek Bożonarodzeniowych malowanych ustami i nogami przez artystów z fundacji ,,Amun” uzyskano kwotę 315,00 zł. Sprzedano 130 kartek.

Dziękujemy Wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu za okazaną pomoc oraz Rodzicom, bez których te akcje nie miałyby szansy powodzenia i zapraszamy do kolejnych akcji organizowanych w naszej szkole. Liczymy na to, że w następnej edycji akcji charytatywnych coraz więcej osób zechce przyłączyć się do tej inicjatywy.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:

Ewelina Czuchaj

Justyna Miksiewicz-Zoch

Beata Maleszyk

Monika Wieleba

Dziękujemy również sympatykom koła

Pani Agnieszce Jaroszek.

Na koniec kilka słów od wolontariuszy SDA i Schroniska w Nowodworze:

"Dziękujemy najpiękniej. Dzieci rosną na młodych, empatycznych, wrażliwych ludzi. Proszę gorąco im podziękować. Wszystkie rzeczy zostały przekazane  do hotelu dla psów, gdzie jest Klara, Dante, Drago. Bardzo się wszystko przydało. Proszę pamiętajcie jeszcze o nas. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku."

"Mikołaj istnieje Kochani odpowiedzieliście (dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy <3 ) na naszą akcję Obdaruj doga, i choć jej nie kończymy, oj nie, nie :) ) to muszę szczególnie podziękować uczniom Szkoły Podstawowej w Dratowie. Za zaagażowanie, że zebrali dla naszych podopiecznych ręczniki, koce, zabawki, same potrzebne rzeczy i to w ilości ogromnej :) ... Mam nadzieję, że również dzięki takim akcjom, rośnie pokolenie mądrych, wrażliwych, empatycznych młodych ludzi. Dzieciaki jesteście suuuper!"

"W imieniu naszych czworonożnych podopiecznych składamy serdeczne podziękowania dla Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dratowie za zorganizowanie zbiórki darów dla bezdomnych psiaków z naszego schroniska "

Utworzono dnia 03.01.2019, 23:27

Marzec 2019