DZIEŃ PATRONA I ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

Utworzono dnia 30.10.2018

26  października to dzień szczególny dla całej społeczności szkolnej. Tego dnia bowiem obchodzimy Dzień Patrona, który od trzech  lat połączony  jest z uroczystością ślubowania uczniów klasy pierwszej.

W tym roku akademia została przygotowana przez pierwszaków oraz uczniów klasy trzeciej. Uczniowie chętnie prezentowali swoje umiejętności pięknie śpiewając i recytując wiersze. W dalszej części uroczystości uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor Katarzyna  Hałas dokonała symbolicznego pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy. Na zakończenie uroczystości opiekun szkolnego koła SKO wręczyła uczniom książeczki z pierwszą 10-cio złotową wpłatą ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Cycowie /Oddział w Ludwinie. Uczniowie otrzymali również prezenty „na dobry start” od rodziców gry edukacyjne oraz od kolegów z klasy drugiej piękny zestaw instrumentów perkusyjnych. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, przyjęcie i wspólną zabawę na sali gimnastycznej.

W tym roku  już po raz 7. obchodziliśmy  w naszej  szkole Dzień Patrona - Jana Brzechwy. Z tej okazji odbył  się  IV Międzyszkolny Turniej Wiedzy „Jan Brzechwa moim ulubionym autorem wiersza”. Cele konkursu, jak co roku , były następujące: poznanie twórczości Jana Brzechwy, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, poznawanie języka literackiego, poszerzanie wiedzy, rozwijanie wyobraźni, mowy, myślenia, uczuć, kształtowanie postaw i rozumienia wartości uniwersalnych, pobudzanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły i  kształcenie umiejętności działania w grupie. W tym roku turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych- dla uczniów kl. IV- VI przewidziano turniej wiedzy a uczniowie kl. VII-VIII mieli do przygotowania prezentację multimedialną o Patronie.
         Do turnieju wiedzy przystąpiło 6  trzyosobowych drużyn z następujących szkół: Zespołu Szkolno- Przedszkolnegoj im. Jana  i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu, Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego  z Zezulinie, Szkoły Podstawowej im. Zgrupowania Partyzanckiego „Jeszcze Polska nie zginęła” w Ludwinie, zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Zofiówce, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Piasecznie i drużyna  z SP w Dratowie. Każdy zespół  do rozwiązania miał zestaw zadań dotyczących życia i twórczości naszego Patrona.  Rywalizacja była bardzo wyrównana a wiedza uczniów wzorowa. Komisja konkursowa sprawdziła prace i ogłosiła wyniki, które przedstawiają się następująco:

I miejsce – drużyna SP w Dratowie
II miejsce- drużyna SP w Zofiówce

III miejsce- drużyna SP w Nadrybiu
IV- miejsce – drużyna SP w Ludwinie
V miejsce-  drużyna SP w Zezulinie
VI miejsce- drużyna SP w Piasecznie.

W drugiej kategorii wiekowej na prezentację multimedialną przyznano:

I miejsce- kl. VII z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Nadrybiu

II miejsce- Wiktorii Kozak z SP w Dratowie

III miejsce – Andżelice Wójcik z SP w Zezulinie

Wyróżnienia- Gabrieli Werduch z SP w Dratowie i kl. VIII  z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Nadrybiu

Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami, statuetkami, medalami i dyplomami. Wszystkim drużynom składamy serdeczne gratulacje i tradycyjnie zapraszamy do nas za rok. Konkurs  zorganizowały i przeprowadziły p. J. Słowik-Kowieska i A. Gregorowicz

Święto Patrona i Pierwszoklasistów

Utworzono dnia 30.10.2018, 22:30