Dzień Patrona Szkoły - Jana Brzechwy

Utworzono dnia 04.11.2019

25 października już po raz 9. obchodziliśmy  w naszej  szkole Dzień Patrona -Jana Brzechwy. Z tej okazji odbył  się  V Międzyszkolny Turniej Wiedzy „Jan Brzechwa moim ulubionym autorem wiersza”. Cele konkursu, jak co roku, były następujące: poznanie twórczości Jana Brzechwy, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, poznawanie języka literackiego, poszerzanie wiedzy, kształtowanie postaw i rozumienia wartości uniwersalnych oraz pobudzanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły.

Do rywalizacji przystąpiło 12 uczniów z 6 szkół z powiatu łęczyńskiego, a były to szkoły: Szkoła Podstawowa im. Jana  i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego  z Zezulinie, Szkoła Podstawowa  w Ludwinie,  Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Piasecznie, zaprzyjaźniona Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Zofiówce i uczniowie SP w Dratowie. Konkurs miał charakter indywidualny, a każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie dwóch uczestników z klas IV wyłonionych w ramach eliminacji szkolnych. Każdy uczeń  do rozwiązania miał arkusz składający się z 4 zadań dotyczących życia i twórczości naszego Patrona.  Rywalizacja była bardzo wyrównana i potrzebna była dogrywka, która wyłoniła zwycięzców. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Bartosz Skublewski z SP w Zofiówce
II miejsce- Adrian Zaorski z SP w Ludwinie
III miejsce- Mateusz Kosior z SP w Zezulinie.
Naszą szkołę reprezentowali: Julia Kalinowska i Michał Królikowski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody  i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców SP w Dratowie. Na wszystkich uczestników czekał również słodki poczęstunek. Konkurs nie odbyłby się  bez nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu, a były to : p. Marzena Kowalczyk (SP w Zofiówce), p. Elżbieta Jabłońska (SP w Ludwinie), p. Jolanta Zalewska- Matys (SP w Zezulinie), p. Hanna Tołubińska (SP w Nadrybiu), p. Małgorzata Bochniarz (SP w Piasecznie) i p. Angelika Gregorowicz (SP. w Dratowie). Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i tradycyjnie zapraszamy do nas za rok. Konkurs  zorganizowały i przeprowadziły p. J. Słowik- Kowieska i p. A. Gregorowicz.

(tekst - A. Gregorowicz, foto- E. Gregorowicz)

V Międzyszkolny Turniej Wiedzy „Jan Brzechwa moim ulubionym autorem wiersza”

Utworzono dnia 04.11.2019, 20:18

Listopad 2019