Obchody Dnia Patrona

Utworzono dnia 12.11.2017

26 października już po raz 6. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona -Jana Brzechwy. Z tej okazji odbył się III Międzyszkolny Turniej Wiedzy „Jan Brzechwa moim ulubionym autorem wiersza”.

Cele konkursu, jak co roku , były następujące: poznanie twórczości Jana Brzechwy, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, poznawanie języka literackiego, poszerzanie wiedzy, rozwijanie wyobraźni, mowy, myślenia, uczuć, kształtowanie postaw i rozumienia wartości uniwersalnych, pobudzanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły i kształcenie umiejętności działania w grupie.

Do rywalizacji przystąpiło 5 czteroosobowych drużyn z następujących szkół:
Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu,
Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego z Zezulinie,
Szkoły Podstawowej im. Zgrupowania Partyzanckiego „Jeszcze Polska nie zginęła” w Ludwinie,
zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Zofiówce
oraz drużyna z SP w Dratowie.

Każdy zespół do rozwiązania miał test składający się z 25 zadań dotyczących życia i twórczości naszego Patrona. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – drużyna SP w Dratowie
II miejsce- drużyna SP w Zofiówce
III miejsce- drużyna SP w Nadrybiu
IV- miejsce – drużyna SP w Ludwinie
V miejsce- drużyna SP w Zezulinie.

Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami, statuetkami, medalami i dyplomami. Wszystkim drużynom składamy serdeczne gratulacje i tradycyjnie zapraszamy do nas za rok.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły p. J. Słowik i A. Gregorowicz.

Jak co roku obchody Dnia Patrona zastały uwieńczone uroczystością ślubowania klasy pierwszej. Uczniowie kl. I zostali tym samym oficjalnie przyjęci w szeregi uczniów naszej szkoły. Z tej okazji została przygotowana inscenizacja słowno- muzyczna, przygotowana przez kl. I i II, pod opieką swoich wychowawczyń, p. Marianny Bodzak oraz p. Moniki Kurlak- Jedut.

Wrzesień 2018