SZKOLNY FESTYN RODZINNY

Utworzono dnia 09.06.2019

07 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Rodziny. Impreza odbywała się na terenie szkolnego ogródka, który dzięki zaangażowaniu Pracowników obsługi został niedawno zmodernizowany. Festyn rozpoczęła Pani Dyrektor witając zgromadzonych gości, po czym nastąpiła część artystyczna. Dzieci z grupy przedszkolnej 5-6 latków złożyły życzenia wszystkim Rodzicom oraz zaprezentowały przygotowane wierszyki i piosenki. Następnie maluchy z grupy 3-4 latków zaśpiewały piosenkę” Mamo i Tato”. Potem kolejno klasy I-III prezentowały swoje zdolności wokalno-recytatorskie. Po nich na scenę wyszli starsi uczniowie, w tym laureaci konkursów recytatorskich: Hania Czubacka („Ptasie radio”) i Gabrile Czuchaj („Globus”) oraz wokalnych - Maja Brzezińska (piosenka „Pasikonik”). Chór uczniów klas IV-VIII zaśpiewał wspólnie radosną piosenkę „Żyj do przodu”. Potem, ubrani w piękne stroje, uczniowie klas VI-VIII zatańczyli uroczyście Poloneza. Występy artystyczne zakończyły popisy grup tanecznych z zajęć Pani Nastazji. Uczniów do przedstawienia przygotowały Wychowawczynie klas przedszkolnych i I-III oraz p. A. Andrzejewska.

Kolejnym punktem imprezy była część sportowo rekreacyjna oraz prezentacja osiągnięć naszych uczniów w sporcie i nie tylko. Miedzy czasie na boisku czekała już rozstawiona wielka zjeżdżalnia, a panie Animatorki rozpoczęły zabawy i malowanie twarzy. Pan Wiktor Bodzak przygotował dla uczniów także ciekawe konkurencje sportowe w tym bieg z jajkiem, skoki w workach, rzuty do celu. W sali gimnastycznej dzięki życzliwości Stowarzyszenia „ Nasz Dratów” uczniowie mogli zagrać w billard, cybergaja czy piłkarzyki. Dodakowo nie zabrakło smakołyków dla dzieci takich jak pizza, lody, pop-corn i ciasto.

Przygotowane atrakcje i piękna pogoda pozwoliła uczniom i ich rodzinom spędzić miło i radośnie czas.

Podziękowania należą się wszystkim organizatorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie festynu: Radzie Rodziców, Stowarzyszeniu „ Nasz Dratów” i całej społeczności szkolnej.

Koordynatorzy szkolni imprezy: p. E.Gregorowicz, p. W. Bodzak

(tekst, foto. : E. Gregorowicz)

Szkolny Festyn Rodzinny

Utworzono dnia 09.06.2019, 18:49