"WIOSNA, WIOSNA , WIOSNA ..AHHH TO TY"

Utworzono dnia 29.03.2019

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Dratowie zgodnie  z tradycją pożegnali Zimę i powitali upragnioną Wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęli uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wcielając się w role nauczycieli. Następnie uczniowie klas III przedstawili wiersze i piosenki  o tematyce wiosennej. Potem ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła ze szkoły do ogrodu szkolnego. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami:  „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę.

Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz spalona w ogrodzie szkolnym. Mamy nadzieję, że Wiosna posłucha uczniów i zostanie z nami na dobre. W tym dniu także w strojach obowiązywały wiosenne barwy – kolor zielony oraz kolorowe skarpetki w ramach akcji " tolerancja dla osób z zespołem Downa". Dzieci powróciły do swoich sal z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona wiosna. Szkolne obchody Pierwszego Dnia Wiosny bardzo się udały, uczniowie długo będą dzielili się swoimi wrażeniami z rówieśnikami i rodzicami.

W związku z powitaniem wiosny nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego „Wiosenne powroty ptaków” (zorganizowanego przez panie: Monikę Wielebę oraz Agnieszkę Macubę), do którego  uczniowie naszej szkoły chętnie się włączyli. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej ptaka powracającego do naszego kraju wiosną, natomiast uczniowie klas IV-VIII mieli wykonać ptaka w formie pracy przestrzennej wraz z opisem, jaką drogę przebył wracając do Polski.

W kategorii „przedszkole” poszczególne miejsca zajęli:

I miejsce – Trawiński Fabian (grupa 3,4- klatki)

II miejsce – Nikiszyn Maja (grupa 5,6- latki)

III miejsce – Królikowska Malwina (grupa 3,4- latki)

Wyróżnienia: Kowalczyk Hanna, Macuba Magdalena

W kategorii klas I-III:

I miejsce – Pająk Maja (kl. I)

II miejsce – Protas Oliwia (kl. III)

III miejsce – Kalinowska Julia (kl. III)

Wyróżnienia: Macuba Marta, Krupa Kasjana, Czaplarski Nikodem

W kategorii klas IV-VIII:

I miejsce – Zalewska Aleksandra (kl. VI)