Oferta Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Radzyniu Podlaskim

Utworzono dnia 08.06.2020

Ośrodek Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Radzyniu Podlaskim przesyła ofertę edukacyjną na rok szkolny 2020/2021:
"Prowadzimy nabór do klasy VII i VIII szkoły podstawowej z oddziałami przysposabiającymi do pracy, a także do szkoły branżowej I stopnia. Ponadto Ośrodek prowadzi nabór do Rzemieślniczej Nauki Zawodu. Jest to forma realizacji obowiązku nauki i nabywania kwalifikacji zawodowych polegająca na zdobywaniu teoretycznej wiedzy zawodowej w formie kursowej, a praktycznego przygotowania zawodowego u pracodawcy będącego rzemieślnikiem. Praktyczne przygotowanie zawodowe prowadzone jest we własnych warsztatach produkcyjno-szkoleniowych w OSiW lub u pracodawców na podstawie porozumień zawartych pomiędzy Wojewódzka Komendą OHP, a pracodawcą (rzemieślnikiem) oraz na podstawie indywidualnych umów o pracę w celu przygotowania zawodowego zawartych z młodocianymi pracownikami – uczestnikami OHP.
Podstawowym warunkiem przyjęcia uczestnika do OHP jest ukończony 15 rok życia i nieukończony 18 rok życia. . Działania rekrutacyjne obejmują młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej, np.: niepowodzeniami szkolnymi, opóźnieniem w nauce, niespełnianiem obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki, trudną sytuacją materialną, pochodzeniem ze środowisk zagrożonych niedostosowaniem społecznym lub z rodziny niepełnej, wielodzietnej, dotkniętej bezrobociem, symptomami przemocy, sieroctwem naturalnym lub społecznym. Celem rekrutacji jest prowadzenie przez OHP działań na rzecz przeciwdziałania zjawisku zagrożenia młodzieży wykluczeniem społecznym poprzez: zapewnienie wsparcia w zakresie realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki, wyrównanie deficytów wychowawczych, rozwiązywanie problemów i trudnych sytuacji życiowych, umożliwienie aktywizacji społeczno – zawodowej oraz rozwoju zawodowego.
Możliwość kształcenia młodzieży z tych rodzin jest formą pomocy Państwa w trudnej dla nich sytuacji materialnej. Ze względu na bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie w internacie OSiW OHP oraz proponowane wynagrodzenie dla uczniów wynikające z umowy o pracę czyni naszą ofertę atrakcyjną dla młodzieży z rodzin mających kłopoty finansowe a chcących zdobywać zawód i kontynuować naukę."

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą ulotką informacyjną:

ZAŁĄCZNIKI: