FESTYN "DZIEŃ ZIEMNIAKA"

Utworzono dnia 09.10.2022

Jesień, to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do bliższego poznania tego warzywa, wspólnej zabawy  i pożegnania lata. Od lat zbiorom ziemniaków towarzyszyły różne tradycje  i obrzędy ludowe. Nie mogło obyć się bez ogniska i pieczenia ziemniaków. Tak też świętowaliśmy w naszej szkole.  Doczekaliśmy się słonecznej pogody, by podziwiać piękno „złotej, polskiej jesieni”.

W piątek, 7 października,  dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas I-VIII  i rodzice uczestniczyli  w festynie „ Święto Ziemniaka” zorganizowanym  we współpracy z Radą Rodziców.  W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Organu Prowadzącego z Panem Wójtem na czele.  Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowanych przez nauczycieli i rodziców  różnych atrakcjach:  Konkurs na jesienne przebranie, konkurs na najdłuższą obierkę, rzut ziemniakiem do celu, zbieranie ziemniaków na czas, skoki w workach, rozwiązywanie ziemniaczanych łamigłówek, wykonywanie kompozycji  z wykorzystaniem darów jesieni,  a także zabawy  plastyczne z wykorzystaniem ziemniaków.

Rada Rodziców zadbała o stronę kulinarną. W tym  dniu królował  ziemniak pod różnymi postaciami. Rodzice przygotowali smaczne potrawy z ziemniaków: placki ziemniaczane, kopytka, pierogi, kluski śląskie. Niestrudzenie serwowali dzieciom frytki i ziemniaczane kręciołki. Była kiełbasa i ziemniaki pieczone w ognisku, a także pyszne ciasto.

Dużą atrakcją był wykonany  przez rodziców  „Ziemniaczany baner” do robienia zdjęć,  Fotobudka, a także modelowanie z balonów.  Korzystając z pięknej, jesiennej pogody  wszyscy chętnie bawili się na placu zabaw i boisku szkolnym, miło spędzając  czas na świeżym powietrzu.  Dzień ten okazał się  świetną okazją do podejmowania wspólnych działań, aktywnego spędzania wolnego czasu, integracji społeczności szkolnej oraz  kultywowania polskich tradycji.

Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg tej uroczystości.

Zam. R.M.

FESTYN "DZIEŃ ZIEMNIAKA"