JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI!

Utworzono dnia 13.10.2022

Uroczystość Ślubowania Uczniów Klasy Pierwszej

Dnia 12.10.2022 zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dratowie,  klasa pierwsza złożyła w obecności Pani Dyrektor, rodziców, nauczycieli i starszych kolegów uroczyste ślubowanie.

Dzieci wzięły udział w inscenizacji „Wielka przygoda”, którą profesjonalnie i z humorem poprowadzili Hania G. z klasy 2 jako „Dama dworu” i Bartek Ł. z klasy 3 jako „Rycerz”. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne – wszyscy bawili się przy tym wyśmienicie.

Następnie Pani Dyrektor oficjalnie przyjęła w grono uczniów Naszej Szkoły  Pierwszoklasistów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Obiecali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę i swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu Pani Dyrektor Katarzyna Hałas pasowała dzieci na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej w Dratowie.

Na koniec uroczystości pierwszoklasiści otrzymali prezenty od Rodziców, uczniów klasy II oraz Banku Spółdzielczego w Cycowie – w postaci Książeczki Oszczędnościowej z symboliczną wpłatą.

Całą uroczystość zakończyli Dama Dworu i Rycerz gratulując Pierwszakom i zapraszając wszystkich na słodki poczęstunek i wspólną zabawę dyskotekową.

Naszym Kochanym Pierwszakom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia i sukcesów w nauce!

Serdeczne podziękowania dla wychowawczyni klasy drugiej B. Maleszyk, wychowawczyni klasy trzeciej R. Mazurek, a przede wszystkim dla Rodziców uczniów klasy I za pomoc w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu uroczystości ślubowania.

Opracowała:. Marianna B.

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ