Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
SZKOŁA PODSTAWOWA W DRATOWIE im. Jana Brzechwy

KONCERT NA STO DWA! DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2024.

Utworzono dnia 24.01.2024

Muzycznym koncertem w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III uczciliśmy w szkole Dzień Babci i Dziadka w dniu 23 stycznia 2024r. Był to dzień pełen radości, jak i wzruszeń. Okazja, by z dumą oglądać i podziwiać występy  kochanych wnucząt, jak również wspominać minione lata szkolne. 

To właśnie wnuczęta, odświętnie ubrani, byli bardzo podekscytowani. Chcąc wyrazić to, co serduszko czuje i powiedzieć babci i dziadkowi słowo -kocham i dziękuję za wszystkie starania, zabawy, czułości, za wszelkie przejawy dziadkowej miłości. „Choć święta już za nami, to licznymi prezentami i wspólnymi występami chcieliśmy Wam dziś podziękować za to, że jesteście z nami!”

Panie z  oddziałów przedszkolnych i wychowawcy klas I-III, czuwały nad wspólnym przygotowaniem uroczystości. Zadbały o przygotowanie laurek, dekorację i oprawę artystyczną.  Dzieci zaś z ogromnym zapałem prezentowały swoje umiejętności, by jak najpiękniej zaprezentować się przed licznie zebranym gronem kochających dziadków.

Podczas tegorocznego koncertu zaprezentowano różnorodne utwory muzyczne, począwszy od tradycyjnych, znanych piosenek, elementów taneczno- ludowych,  jak i bardziej współczesnych, z elementami rapu, towarzyszeniem instrumentów perkusyjnych.   Zwieńczeniem części artystycznej było wspólne odśpiewanie piosenki „Sto lat babciu, sto lat dziadku”. Po obejrzeniu części artystycznej i złożeniu życzeń przez dzieci, Rada Rodziców przygotowała i wręczyła niespodziankę- „Kwiatek dla babci i dziadka” oraz zaprosiła zgromadzonych na  słodki poczęstunek. Dziadkowie nie kryli wzruszenia i nie szczędzili słów uznania dla zdolnych artystów.

Pani Dyrektor K. Hałas  podziękowała wszystkim pracownikom za przygotowanie uroczystości. Dzieciom za wspaniałe występy. Babciom i dziadkom za obecność, zaś rodzicom za trud i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.  

        Dziękujemy wszystkim, którzy tu przybyli i razem z wnukami świetnie się w szkole bawili…!

 

Przyg. R. M.

Dzień Babci i Dziadka

Utworzono dnia 24.01.2024, 12:54

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 176

W poprzednim tygodniu: 242

W tym miesiącu: 955

W poprzednim miesiącu: 1256

Wszystkich: 91292