Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
SZKOŁA PODSTAWOWA W DRATOWIE im. Jana Brzechwy

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski w Badmintonie Młodzika

Utworzono dnia 11.04.2022

Zawody odbyły się 3-04-2022 r. w Ludwinie.  Uczestniczyło 126 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Rozgrywki były prowadzone metodą pucharową (przegrany odpada).Najlepiej z naszych zawodników spisali się Julia Siwek z Natalią Grabowską zajęli III miejsce w deblu dziewcząt, a wśród chłopców Bartosz Koza z Miłoszem Kosiorem skończyli rywalizację na III miejscu. W grupie dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Wasilewska z Suwałk.                                                                                                    W grze indywidualnej najlepiej wypadli Julia Siwek była 5, a Klaudia Wakuła zajęła 9 miejsce.

W grupie chłopców  zwyciężył Podkowiński Krzysztof. Nasze barwy reprezentowali Bartosz Rychlicki, był 5, a Bartosz Koza- 6. W grze podwójnej dziewcząt: Szypulska Roksana z Wakułą Klaudią zajęły 9 miejsce, a Iza Tryk z Leną Jedut 17 miejsce. W Grze podwójnej chłopców Michał Przysiadły z Marcelem Saganem na 5 miejscu, a Piotr Macuba z Konradem Siedleckim na 9 miejscu. Gra mieszana Kornelia Dziuba z Marcelem Saganem na 5 miejscu, a Lena Jedut z Bartoszem Rychlickim na 9 miejscu. Piotr Macuba z Izą Tryk na 10 miejscu.

W zawodach klasyfikacji klubowej zwyciężył Hubal Białystok przed SKB Suwałki i Kiko Zamość, na 4 miejscu uplasował się Górnik Łęczna, a 5 Dratovia-Dratów. Startowało 16 klubówz całej Polski.

Musimy troszkę popracować, aby dogonić najlepszy wynik, który uzyskał Adam Bodzak (w 2018 roku) zajmując w grze mieszanej 2 miejsce i 3 miejsce w grze podwójnej chłopców. Zwyciężyło województwo podlaskie przed lubelskim i podkarpackim. Wszystkie  kluby które nas wyprzedziły mają dotacje czterocyfrowe lub pięciocyfrowe, my zaś mamy tylko trzy cyferki…