Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
SZKOŁA PODSTAWOWA W DRATOWIE im. Jana Brzechwy

OSIĄGNIĘCIA Z BADMINTONA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA BRZECHWY W DRATOWIE

Utworzono dnia 16.11.2021

W dniu 30 października odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzika, w których wygrał Piotr Macuba przed Konradem Siedleckim w grze pojedynczej i  Lena Jedut z Konradem Siedleckim w grze mieszanej, gdzie zwyciężyli. Na trzecim miejscu uplasowali się Klaudia Wakuła i Piotr Macuba. W zawodach brało udział 87 zawodników z województwa: lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego, podkarpackiego.

W dniu 7 listopada odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Badmintonie Młodzika Młodszego. W zawodach wzięło udział 65 zawodników z województwa lubelskiego tj. Zamość, Chełm, Łopiennik, Lublin, Wólka Rokicka, Ludwin, Łęczna i Dratów. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy z Dratowa zajęli następujące miejsca. Gra pojedyncza Lena Potapiuk zajęła trzecie miejsce, Adrianna Żębrowska i Michał  Guz zajęli też trzecie miejsce w grze mieszanej i Michał Guz z Emilem Wilczkiem zajęli trzecie miejsce w grze podwójnej chłopców. Adam Żebrowski i Kacper Sawicz zajęli czwarte miejsca. Dodam iż nasi zawodnicy są młodsi o dwa lata od zwycięzców poszczególnych kategorii.

W dniu 10 listopada odbyły się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej pod Patronatem Szkolnego Związku Sportowego w Lublinie. Nasze dwa zespoły dziewcząt i chłopców zajęli odpowiednio trzecie miejsce zajęły dziewczęta w składzie Iza Tryk i Lena Potapiuk, chłopcy drugie miejsce w składzie Rychlicki Bartosz, Macuba Piotr i Siedlecki Konrad ustępując chłopcom z Ludwina. W Zawodach wzięło udział po 22 Szkoły z Województwa lubelskiego. W czasie zawodów odśpiewano Hymn Polski o godzinie 11:11, w Hali Sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie, spełniając patriotyczny obowiązek.

W dniu 11 listopada nasi zawodnicy brali udział w Turnieju Niepodległościowym w Zamościu, nie dając szans rywalom.  W grze pojedynczej dziewcząt wygrała Iza Tryk, która zwyciężyła w grze podwójnej dziewcząt. Chłopcy zajęli całe podium: Bartosz Rychlicki przed Piotrem Macubą i Konradem Sedleckim, w grze podwójnej chłopców wygrali Piotr Macuba i Bartosz Rychlicki, a Konrad Siedlecki zajął trzecie miejsce.

Udział w zawodach był wspaniałą lekcją patriotyzmu.