Podsumowanie akcji charytatywnej "Twój Dar Serca"

Utworzono dnia 26.05.2023

Celem każdej szkoły jest nie tylko dbanie o rozwój intelektualny swoich podopiecznych, ale również wprowadzanie ich w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu. Aby osiągnąć ten cel Koło Szkolnego Wolontariatu oraz cała społeczność szkolna często organizuje lub bierze czynny udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach zainicjowanych przez inne instytucje. W tym roku już po raz 13. Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie zorganizowało akcję charytatywną „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Do przedsięwzięcia zgłosiło się ponad 60 placówek. Maj jest czasem podsumowania akcji.

W ramach naszego wsparcia tego działania, w kwietniu został przeprowadzony konkurs oraz kiermasz rodzinnych stroików wielkanocnych, wykonanych przez uczniów naszej szkoły oraz ich bliskich. Poziom oraz kreatywność uczestników konkursu przerosła oczekiwania organizatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali ex aequo pierwsze miejsce. Wykonane stroiki szybko znalazły nowych właścicieli podczas kiermaszu wielkanocnego.

Dzięki temu działaniu udało się zebrać 1837 zł na rzecz Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. Pieniądze zostały w całości wpłacone na konto instytucji.

Pragniemy szczerze podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do zebrania tak dużej kwoty, zarówno twórcom stroików, jak i nabywcom. Społeczność szkoły po raz kolejny udowodniła, że los potrzebujących nie jest im obojętny.

Serdecznie dziękujemy.