POKAZY STRAŻACKIE

Utworzono dnia 14.06.2021

14 czerwca na terenie naszej szkoły odbyły się pokazy strażackie z udziałem strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej Rogóźno,  Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Rogóźnie, a także strażaków OSP w Dratowie.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych, 3-4, i 5-6- latki,  uczniowie klas I-VIII mogli zobaczyć i przekonać się, jak odpowiedzialna i wymagająca wielkiego trudu jest  praca strażaka. Uczniowie mieli okazję  samodzielnie doświadczyć  doznań związanych z posługiwaniem się sprzętem ratowniczo- gaśniczym:  polewanie wodą, wykonywaniem różnych czynności związanych z udzielaniem pomocy  w czasie pożarów i wypadków, np. zakładanie stroju strażaka, rozcinaniem i  rozpieraniem  karoserii, rozbijaniem szyb samochodowych, udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanym.

Dla najmłodszych dzieci dużą atrakcją było oglądanie i podziwianie samochodów strażackich, polewanie wodą. Już samo wejście do środka  samochodu strażackiego robiło na najmłodszych niesamowite wrażenie.   Pełni radosnych przeżyć deklarowali, że w przyszłości zostaną dzielnymi strażakami, czego im serdecznie życzymy.

Pragniemy podziękować osobom, które przyczyniły się do zorganizowania dzisiejszych pokazów.  Szczególne podziękowania składamy na ręce prezesów poszczególnych drużyn pożarniczych: ks. Waldemara Tarachy, Wojciecha Małyski, a także dziekujemy wszystkim obecnym  strażakom i druhom z MDP Rogóźno za poświęcony czas, a przede wszystkim za pomoc, jaką niosą nam w codziennych, dramatycznych sytuacjach.

Zam. R.M.

Pokazy ratowniczo- gaśnicze