SZKOŁA PODSTAWOWA W DRATOWIE im. Jana Brzechwy

Utworzono dnia 13.11.2021

AKCJA MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

,, SZKOŁA PAMIĘTA’’

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami włączyli się do ogólnopolskiej akcji  Ministerstwa Edukacji i Nauki , „Szkoła Pamięta”, której celem było upamiętnienie postaci i wydarzeń ważnych dla Polski.

Młodzież zapaliła znicze przed pomnikiem, który powstał ku czci poległych członków Polskiej Organizacji Wojskowej w Dratowie. Powstał w 1928 r. w 10 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami odwiedzili grób rodziny Marciniaków, zamordowanych za pomoc Żydom, zapalili znicze i złożyli wiązankę kwiatów.

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Była to prawdziwa lekcja historii, kształtująca patriotyczną postawę u uczniów, którzy  poczuli prawdziwą więź ze swoją małą Ojczyzną”, jaką jest Gmina Ludwin.

Przyg. K. Bagnosz- Łepecka

Sb