Szkoła Twoich marzeń!

Utworzono dnia 11.04.2022

Wybór szkoły średniej to pierwsza tak ważna decyzja, przed którą staje nastolatek. Trzeba  odpowiedzieć sobie na pytania: Co najbardziej odpowiada moim uzdolnieniom i zainteresowaniom. Czy chcę kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym, technikum czy szkole branżowej pierwszego stopnia? Należy dopilnować różnych formalności i terminów.

Z pomocą ósmoklasistom spieszą  nie tylko wychowawcy, nauczyciele, ale także uczniowie poszczególnych typów szkół.  Promują wybrane przez siebie placówki i zachęcają naszych uczniów do podjęcia nauki właśnie w ich szkole.

W ostatnich dniach, takie spotkania, odbyły się także w naszej placówce. Byli uczniowie-absolwenci naszej szkoły, wraz z opiekunem przedstawili ofertę Liceum Ogólnokształcącego w Puchaczowie. Korzystając z okazji odwiedzili dawne szkolne mury i uczących ich nauczycieli. Dzieląc się własnymi doświadczeniami i wspomnieniami  wspólnie spędzonych lat w Szkole Podstawowej w Dratowie zachęcali do wyboru różnych specjalności w liceum w Puchaczowie: Ratownictwo Medyczne, Podstawy Dziennikarstwa, Specjalność Wojskowa, czy też Specjalność Lotnicza.

Miło jest spotkać się po latach (w dawnej sali) i powspominać, ale decyzję o dalszej drodze kształcenia ósmoklasiści muszą przemyśleć samodzielnie...

Dziękujemy absolwentom za pamięć o naszej szkole, zaś uczniom klasy ósmej życzymy trafnych wyborów!

zam. R.M.

Z wizytą w szkole...