WYCIECZKA KLASY TRZECIEJ DO ŚWIDNIKA

Utworzono dnia 19.06.2021

17 czerwca 2021r. uczniowie kl III  wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Świdnika. Program wycieczki był bogaty w różne atrakcje. Swoją wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty na lotnisku pasażerskim Airport Lublin.

Następnie podziwialiśmy w Szkolnym Muzeum Lotnictwa PCEZ modele śmigłowców oraz części do samolotów, które wykonali uczniowie w ramach przygotowywania prac dyplomowych. Mogliśmy  również obejrzeć szczegółowo opisane części śmigłowców, począwszy od elementów kokpitu na przekrojach silników skończywszy, a także modele śmigłowców, które dostarczyła fabryka WSK-Świdnik. Dzieci mogły wejść do wnętrza śmigłowca i usiąść w fotelu pilota (do zdjęcia). O śmigłowcach, z wielką pasją, opowiedziała dzieciom pani Zofia Bartnik - nauczycielka lotniczych przedmiotów zawodowych.

Ciekawym doświadczeniem były dla uczniów warsztaty introligatorskie, podczas których dzieci indywidualnie wykonały notesy oraz poznały sposób wykonania papieru czerpanego. Wykonane własnoręcznie notesy, uczniowie zabrali ze sobą.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer w okolicę trawiastego lotniska, do hangaru i podziwianie pięknych okazów szybowców i awionetek - małych samolotów m.in. wykonywanych od podstaw, przez pracowników Aeroklubu Świdnik. Opowiedział nam o nich pan Krzysztof Janusz, dyrektor Aeroklubu Świdnik, kierownik szkolenia.

Spragnieni i głodni udaliśmy się na poczęstunek do McDonalda, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje, zamówione zestawy.

Po czym udaliśmy się do Galerii Venus na wystawę 22 motocykli marki WSK, zabytkowych urządzeń typu: telewizor kineskopowy z lat 70-tych, kasety wideo, maszyna do szycia i wiele, wiele innych.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był lot profesjonalnym symulatorem lotniczym. Symulator umożliwił uczniom  zapoznanie się z zagadnieniami pilotowania samolotu pasażerskiego i dał niepowtarzalną szansę poczucia się jak „prawdziwy pilot”. Po „wylądowaniu” naszych pilotów bezpiecznie w sali konferencyjnej „Strefy Historii” obejrzeliśmy film o historii Świdnika i śmigłowców, i zjedliśmy „lody dla ochłody”

Trochę zmęczeni, ale w wesołym nastroju wróciliśmy do szkoły.

Opracowały:

Beata Maleszyk i Joanna Kowalczyk