Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
SZKOŁA PODSTAWOWA W DRATOWIE im. Jana Brzechwy

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM. A. ŁUCZEŃCZYKA W LUDWINIE

Utworzono dnia 19.05.2024

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM. A. ŁUCZEŃCZYKA W LUDWINIE

Dnia17.05.2024r. dzieci z oddziałów przedszkolnych: „Krasnale” (3,4-latki) oraz „Pszczółki” (5,6-latki) odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Ludwinie.  Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z działalnością biblioteki, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Podczas spotkania Pani Elżbieta Kuczyńska - dyrektor GBP  zapoznała dzieci z pracą bibliotekarza, pokazała książki i zachęcała do ich wypożyczania. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Pani Ela pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały, a także z zaciekawieniem słuchały czytanych fragmentów literatury dziecięcej. Dzięki uprzejmości pani Dyrektor dzieci miały także możliwość zwiedzenia innych pomieszczeń znajdujących się w budynku biblioteki,  takich jak: sala komputerowa, sala konferencyjna, sala plastyczno - artystyczna, muzeum z eksponatami broni i ubiorów z czasów Jana III Sobieskiego.

Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka obdarowała nas zakładkami do książek. Zachęcamy dzieci z rodzicami do częstego odwiedzania biblioteki i wspólnego czytania bajek w domowym zaciszu.

Ponadto miło nam poinformować, że podczas spotkania nawiązaliśmy współpracę z biblioteką w postaci comiesięcznych spotkań z paniami z biblioteki w naszym przedszkolu. Dziękujemy za tę inicjatywę i czekamy z niecierpliwością na ponowne spotkanie z paniami i książkami z bogatego księgozbioru biblioteki!

Dziękujemy za miłe i pełne ciekawych informacji spotkanie!

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM. A. ŁUCZEŃCZYKA W LUDWINIE

Utworzono dnia 19.05.2024, 16:47

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 750

W poprzednim tygodniu: 1039

W tym miesiącu: 2402

W poprzednim miesiącu: 1240

Wszystkich: 97775