WYCIECZKA UCZNIÓW DO WARSZAWY

Utworzono dnia 28.10.2022

27 października uczniowie klas I-IV wraz z wychowawcami: M. Bodzak, B. Maleszyk, R. Mazurek i K. Hałas uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy, dofinansowanej  w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Celem wycieczki było zwiedzenie  wybranych zabytków Warszawy: Łazienki Królewskie, Stare Miasto, a także poznanie największych osiągnięć polskiej nauki w Centrum Nauki Kopernik. Dla najmłodszych uczniów nie mniej ważne były przeżycia związane z  wyjazdem  na taką wycieczkę wraz  z  kolegami  innych klas.  Pomimo obaw, dzieci świetnie poradziły sobie z trudami podróży.  Z ogromnym zaciekawieniem  uczestniczyły  w poznawaniu poszczególnych miejsc.  Na szczęście pogoda dopisała. Wszyscy mogli cieszyć się pięknym słońcem i podziwiać jesienne krajobrazy w trakcie podróży.

Uczniowie od samego rana, z niecierpliwością oczekiwali na przyjazd  autobusu oraz pozostałych uczestników.  Po sprawdzeniu przez policję stanu technicznego autokaru, pod opieką pilota biura turystycznego,  poszczególnych wychowawców wyruszyli w trasę, która pomimo korków, przebiegała bez większych niespodzianek.  Zwiedzanie Warszawy rozpoczęli od wizyty w  Łazienkach Królewskich. Podzieleni na dwie  grupy, w bardzo atrakcyjny sposób poznali  historię letniej rezydencji  i życie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.  Mogli na chwilę przenieść się do XVIII wieku i z  pomocą przewodników, przebrane w charakterystyczne królewskie stroje wcielić w wybrane postacie. Towarzyszyło temu wiele radości. Korzystając z pięknej pogody, możliwości wyjścia do parku i podziwiania piękna jesiennej przyrody, poznały informacje związane z życiem wybranych gatunków zwierząt.  Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyło się karmienie wiewiórek orzechami, które  dość licznie zamieszkują na terenie parku i towarzyszą licznym rzeszom turystów.

Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta, oglądanie Kolumny Zygmunta,  Zamku Królewskiego i robienie pamiątkowych zdjęć.  Uczniowie udali się na obiad, by nieco odpocząć i nabrać sił na dalsze zwiedzanie Starego Miasta. Nie mogło zabraknąć czasu na robienie zakupów pamiątek, oczywiście pod okiem opiekunów.  W dalszej części uczestnicy wycieczki udali  się do Centrum Nauki Kopernik, by na własne oczy zobaczyć  i podziwiać osiągnięcia nauki.  Zwiedzaniu towarzyszyło bardzo wiele emocji i zaciekawienia. Uczniowie chętnie korzystali z dostępnych ekspozycji.  Po zakupie  pamiątek,  nieco zmęczeni, udali się w drogę powrotna, która jak się okazało wcale nie była długa i nudna. Wszystkim uczestnikom towarzyszyło wiele radości i zadowolenia, oglądanie  pamiątek i wzajemne rozmowy. Szczęśliwie, zgodnie z planem powrócili do Dratowa, gdzie oczekiwali stęsknieni rodzice, by zabrać dzieci do domu.

zam. R.M.

WYCIECZKA UCZNIÓW DO WARSZAWY