Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
SZKOŁA PODSTAWOWA W DRATOWIE im. Jana Brzechwy

OGRÓD SZKOLNY

Ogród szkolny  to miejsce wypoczynku dla dzieci i młodzieży, jak również  ważny element sprzyjający realizacji celów dydaktyczno- wychowawczych realizowanych w szkole.  Zajęcia w ogrodzie oprócz rozbudzenia zainteresowań przyrodniczych spełniają również rolę wychowawczą. Jest nierozerwalnie  związany z funkcjonowaniem szkoły w środowisku, realizacją różnych projektów.  Od wielu lat dostrzegany jest trud i wysiłek osób zaangażowanych w pracę na rzecz ogrodu: czynności pielęgnacyjne,  nasadzanie nowych  gatunków  roślin,  organizację  przestrzeni do wypoczynku, dbałość o estetykę  wokół szkoły.  Wielokrotnie nagradzany  w różnych konkursach.  Dzięki pracy  konserwatora szkoły- głównego ogrodnika M. Bochniarza,  pomocy pracowników obsługi, nauczycieli na czele z panią Dyrektor K. Hałas, ogród szkolny jest powodem do naszej dumy. Miejscem, z którego chętnie korzystają, także w czasie wakacji,  nie tylko uczniowie,  jak również  mieszkańcy najbliższej okolicy.

 

Zam. R.M.

 

AKTUALNOŚCI:

KWITNĄCA ŁĄKA- BOGACTWO BARW!

Utworzono dnia 03.06.2024

Atrakcyjne zajęcia w ogrodzie szkolnym.

Utworzono dnia 14.05.2024

Piękna pogoda sprzyja wizytom w ogrodzie szkolnym. Nie chodzi tylko o chwile wypoczynku i relaksu, ale także  o udział w atrakcyjnych zajęciach dydaktycznych. To obcowanie z przyrodą sprzyja jej poznawaniu, kształtowaniu właściwych postaw. Pobyt na świeżym powietrzu sprawia, iż...

czytaj dalej... na temat: Atrakcyjne zajęcia w ogrodzie szkolnym.

Pierwsze oznaki wiosny w ogrodzie szkolnym.

Utworzono dnia 21.03.2024

Powitaniu wiosny towarzyszyło szukanie pierwszych oznak w ogrodzie szkolnym. Uczniowie mieli okazję podziwiać i rozpoznawać pierwsze wiosenne kwiaty, dostrzegać pąki na krzewach i drzewach, a także cieszyć się z pierwszych promieni słońca. Po ostatnich dość chłodnych dniach pogoda...

czytaj dalej... na temat: Pierwsze oznaki wiosny w ogrodzie szkolnym.

Krótka historia założenia ogrodu...

Utworzono dnia 19.09.2023

W roku szkolnym 2019/2020 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dratowie zrealizowaliśmy projekt "Przyjazna Przestrzeń - wspólnie posadźmy duże drzewo przy szkole", którego efektem było posadzenie wieloletniego drzewa lipy drobnolistnej w ogrodzie szkolnym.

czytaj dalej... na temat: Krótka historia założenia ogrodu...

W NASZYM SZKOLNYM "MAGICZNYM OGRODZIE"

Utworzono dnia 31.05.2023

szkolnym "Magicznym Ogrodzie"  robi się coraz piękniej, a to za sprawą roślin, które coraz odważniej rozkwitają. Możemy podziwiać urok rozwijających się roślin i kwiatów, rozpoznawać poszczególne gatunki. Korzystając z nowych ławeczek, które zostały zamontowane wiosną, możemy skorzystać z chwili relaksu, z dala od szkolnego zgiełku.

czytaj dalej... na temat: W NASZYM SZKOLNYM "MAGICZNYM OGRODZIE"

Oznaki wiosny w ogrodzie.

Utworzono dnia 31.03.2023

GALERIE:

W ogrodzie całego świata- Sala Geograficzna 2022

W ogrodzie całego świata- Sala Geograficzna 2022

W pełni kwiatów

W pełni kwiatów

Wiosna w kwiatach

Wiosna w kwiatach

W szkolnym ogrodzie

W szkolnym ogrodzie

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny