Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
SZKOŁA PODSTAWOWA W DRATOWIE im. Jana Brzechwy

AKTYWNE PRZERWY W KLASACH 1-3

Aktywne przerwy w klasach 1-3

        Dostosowanie organizacji pracy szkoły do obowiązujących wytycznych, w związku z  rozprzestrzenianiem się pandemii Cowid-19,  powoduje liczne ograniczenia w zakresie zaspokajania naturalnych potrzeb rozwojowych uczniów.  Wpływa  to niekorzystnie na rozwój aktywności ruchowej,  która jest filarem prawidłowego wszechstronnego rozwoju dziecka.

Dzieci w młodszym wieku szkolnym odczuwając potrzebę ruchu- „głód ruchu”, mają trudności z wysiedzeniem w ławkach podczas zajęć lekcyjnych, czy też przed komputerem w czasie edukacji zdalnej.  Brak ruchu rekompensują sobie zwiększoną aktywnością ruchową, nie zawsze w sposób właściwy. Codzienne, wielogodzinne przebywanie dziecka w szkole,  w pozycji siedzącej jest czynnikiem szkodliwie wpływającym na rozwój młodego organizmu.

Wychodząc naprzeciw konieczności zaspokojenia potrzeb  obserwowanych wśród  uczniów w zakresie rozwoju aktywności ruchowej, licznych ograniczeń w funkcjonowaniu szkoły w związku z pandemią Covid- 19, zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej podjął decyzję o realizacji innowacji organizacyjno- metodycznej w zakresie organizacji przerw dla uczniów klas I-III, w roku szkolnym 2021/2022.

Innowacja „Aktywne przerwy w klasach I-III” zakłada umożliwienie uczniom codziennych wyjść na salę gimnastyczną,  stworzenie warunków do aktywnego wypoczynku w czasie przerw, pomoc w rozładowaniu napięcia emocjonalnego, podniesienie poczucia bezpieczeństwa, wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań podczas przerw spędzanych  w salach lekcyjnych.

 

AKTUALNOŚCI:

Zabawy na sali- aktywnie i wesoło!

Utworzono dnia 18.12.2023

Wspólne zabawy na sali gimnastycznej.

Utworzono dnia 08.12.2021
Założeniem innowacji „Aktywne przerwy w klasach I-III” jest między innymi,  stworzenie warunków do aktywnego wypoczynku w czasie przerw poprzez umożliwienie uczniom wyjść na salę gimnastyczną, zaspokojenie potrzeby ruchu, rozładowanie napięć emocjonalnych w...
czytaj dalej... na temat: Wspólne zabawy na sali gimnastycznej.

GALERIE:

Wiosenne zabawy w ogrodzie szkolnym

Wiosenne zabawy w ogrodzie szkolnym

Zabawy na wesoło!

Zabawy na wesoło!

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny