PAN ZDRÓWKO RADZI... - szkolny kącik promocji zdrowia

...przełom lutego i marca to początek sezonu grypowego?

Co zrobić, aby nie dać się grypie? Oto kilka sprawdzonych rad:

1) CZĘSTO MYJ RĘCE!

Wirusy grypy potrafią przetrwać na skórze rąk, więc dotykanie różnych przedmiotów może przyczynić się do szerzenia się grypy. Myj często ręce, zwłaszcza przed jedzeniem

2) UŻYWAJ CHUSTECZEK JEDNORAZOWYCH!

Zasłaniaj swoje usta i nos, gdy koło ciebie ktoś kaszle lub kicha. Wycierając nos używaj chusteczek jednorazowych. Chusteczki wielokrotnie używane mogą być siedliskiem bakterii i wirusów.

3) WYRZUCAJ ZUŻYTE CHUSTECZKI DO ŚMIECI!

Wyrzucaj raz użyte chusteczki do śmietnika. Nie przechowuj ich, by osoby z twojego otoczenia nie były narażone na kontakt z wirusem.

4) JEŚLI NIE MASZ CHUSTECZKI, ZASŁANIAJ USTA I NOS!

Jeśli nie masz chusteczki, kichając i kaszląc zasłaniaj się przedramieniem. Jeśli kichnąłeś w dłonie- umyj je.

5) ZOSTAŃ W DOMU, GDY ŹLE SIĘ CZUJESZ!

Pamiętaj, że najbardziej zarażasz wtedy, gdy występują u ciebie pierwsze objawy grypy. Zostań więc w domu, by nie zarażać innych. Skorzystaj z pomocy lekarskiej, gdy twój stan zdrowia się nie poprawia.

Pamiętaj o tych zasadach. Grypa to poważa choroba, przenoszona przez kontakt z innymi. Dlatego, powiedz:

źródło: www.mlodafarmacja.waw.pl

... aby być zdrowym i pełnym energii, musisz właściwie się odżywiać. Niewłaściwa diety może przyczynić się do wielu problemów zdrowotnych. Spójrz na piramidę żywienia. Czy odżywiasz się zdrowo?

źródło: www.bp.edu.pl

ZAŁĄCZNIKI: