Festyn z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka

Utworzono dnia 01.10.2018

„Wyzbieraliście szczęśliwie ostatnie zagony

Są już w kopcach tegoroczne plony.

Więc przodkiem zwyczajów goście mili

Święto ziemniaka dziś tu urządzimy.”

30 września 2018r. w Szkole Podstawowej im .Jana Brzechwy odbył się festyn środowiskowy pt. „Święto pieczonego ziemniaka”. Celem imprezy było przybliżenie tradycji ludowych związanych z wykopkami, degustacja potraw z ziemniaków, stymulowanie pozytywnych zachowań społecznych,  promowanie aktywności ruchowej w konkurencjach i zabawach sportowych oraz aktywne spędzanie wolnego czasu przez  dzieci i rodziców.

Udział w imprezie wzięli zaproszeni  goście, reprezentując instytucje wspierające działalność dydaktyczno- wychowawczą szkoły, między innymi: Organ Prowadzący- Gmina Ludwin, Parafia Rogóźno, Gminna Biblioteka Publiczna w Ludwinie, a także mieszkańcy wsi i wielu rodziców, którzy nie tylko zaszczycili nas obecnością, ale  wspierali w pracy.  Szczególne  podziękowania kierujemy na ręce Rady Rodziców, która z ogromną starannością zadbała o stronę gastronomiczną, przygotowanie potraw z ziemniaków i  słodki poczęstunek.

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu uczniów poszczególnych klas, towarzyszyła jej zbiorowa recytacja wiersza J. Brzechwy „Na straganie”, a także inne  atrakcje: zjeżdżalnia, tor przeszkód, byk Rodeo, sklepik
z przysmakami dla dzieci.  Wszyscy mogli znaleźć coś dla siebie w kącikach zabaw: „Malowanie twarzy”, „Cudaki – Kasztaniaki”,Ziemniaczane stempelki”, Kolorowa Pani jesień- malowanie kredkami.  Święto ziemniaka nie mogło odbyć się bez wystawy dekoracji wykonanych z jesiennych  kwiatów, owoców i warzyw.

Wspólnej zabawie towarzyszyły dźwięki muzyki w wykonaniu pana Łukasza, które zakończyły uroczystość.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Utworzono dnia 02.10.2018, 18:50