Działania związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem

W swoich działaniach dbamy również o zdrowie i prawidłowy rozwój uczniów. Od wielu lat uczestniczymy w programach: "Owoce w szkole" oraz "Mleko w szkole". W tym roku szkolnym przystapiliśmy również do terenowej sieci Szkół Promujących Zdrowie, w związku z czym podejmujemy w naszej szkole liczne inicjatywy związane ze zdrowym i aktywnym stylem życia. Szczegółowy opis działań znajduje się w zakładce Działania Szkoły" -> "Szkoła Promująca Zdrowie". Ponadto, dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów poprzez przekazywanie informacji i wskazówek jak być bezpiecznym zarówno w życiu codziennym, jak i w wirtualnej rzeczywistości. We współpracy ze Starostwem Powiatowym w Łęcznej, realizujemy w kl.I-III program "Bezpieczne Życie", w ramach którego w miesiącu kwietniu jest organizowany konkurs plastyczny pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch". Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zasad zdrowego stylu życia. Poza tym, w lutym 2014 został zorganizowany po raz pierwszy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu, przygotowany przez nauczycielkę zajęć komputerowych- p. Ewelinę Czuchaj. Uczniowie mogli zapoznać się z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu, który staje się nieodłącznym elementem naszego życia codziennego.