Obszar nr 5- pozalekcyjne zajęcia sportowe

1) Zajęcia SKS

W naszej szkole od wielu już lat prowadzone są zajęcia SKS, których celem jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności sportowych naszych uczniów. W tym roku szkolnym zajęcia prowadzone sa dla grupy uczniów kl.IV, raz w tygodniu w wymiarze 1 godzinę tygodniowo. Na zajęcia uczęszcza 8 uczniów. Podczas zajęć doskonalona jest gra w siatkówkę i piłkę nożną. Wykonywane są również ćwiczenia ogólnorozwojowe. Zajęcia są prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego- p. Wiktora Bodzaka.

2) Zajęcia na hali sportowej w Ludwinie

Rozwijanie zainteresowań sportowych naszych uczniów nie ogranicza się jedynie do zajęć prowadzonych na terenie szkoły. Korzystając z faktu, iż w sąsiedniej miejscowości znajduje się dobrze wyposażona hala sportowa, uczniowie naszej szkoły regularnie uczestniczą w zajęciach zorganizowanych na wspomnianym obiekcie sportowym. Zajęcia prowadzone są dla grupy uczniów kl.IV-VI, raz w tygodniu w wymiarze 90 min. tygodniowo. W zajęciach uczestniczy 12 uczniów naszej szkoły. Zajęcia prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego- p. Wiktor Bodzak. Uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności w zakresie gry w badmintona, piłki ręcznej, piłki halowej. Rozwój umiejetności znajduje odzwierciedlenie w sukcesach uczniów w licznych zawodach sportowych organizowanych przez Gminę Ludwin oraz w uczestnictwie po raz 4 w finale wojewódzkim turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku".