GÓRNICZE ŚWIĘTO - BARBÓRKA!

Utworzono dnia 05.12.2022

Każdego roku 4 grudnia obchodzimy górnicze święto - BARBÓRKA!

W tym dniu myśli nasze kierujemy przede wszystkim do tych, którzy pracują głęboko pod ziemią - do górników…

Takimi słowami,  5 grudnia rozpoczęliśmy  szkolną uroczystość w wykonaniu najmłodszych. Dzieci z oddziałów przedszkolnych pod opieką  pani Eweliny G. Moniki W. i Sylwii K. oraz uczniów  klas I-III  i wychowawców: Beaty M., Marianny B. i Renaty M. przygotowały wspólną część artystyczną z okazji Dnia Górnika. W rolę prowadzących  wcielili się uczniowie klasy trzeciej: Bartłomiej Ł. i Nadia B. Najmłodszym artystom towarzyszyło wiele wrażeń, gdy z dumą recytowali teksty  o niebezpiecznej, ale jakże ciężkiej  i ważnej pracy górnika. Były wiersze, piosenki, gorące życzenia oraz uroczyste „Sto lat” dla wszystkich górników w wykonaniu dzieci.  Na zakończenie uroczystości  goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.  Pani dyrektor  Katarzyna Hałas, w imieniu całej społeczności szkolnej,  na ręce przybyłych przedstawicieli,  złożyła górnikom życzenia.   Zwieńczeniem  wspólnego świętowania była przygotowana niespodzianka dla dzieci.  Pan Piotr Pierepienko, jako przedstawiciel przybyłych górników, opowiedział i pokazał  narzędzia, jakie na co dzień  towarzyszą im  i dbają o bezpieczeństwo w podziemnych korytarzach.  Za piękne  występy dzieci otrzymały nie tylko cukierki, lecz  także mnóstwo uśmiechu i zadowolenia ze strony górników. Nie mogło obyć się bez pamiątkowych zdjęć.

GÓRNICZE ŚWIĘTO - BARBÓRKA!

Utworzono dnia 05.12.2022, 18:43