Historyczne wydarzenie w naszej szkole

Utworzono dnia 22.09.2023

22 września był szczególnym wydarzeniem dla mieszkańców Dratowa oraz dla naszej szkoły. Jednostka OSP w Dratowie otrzymała nowy samochód ratowniczo- gaśniczy IVECO DAILY 70C18. Uroczystość tę uświetnili: Minister Edukacji i Nauki Pan Przemysław Czarnek, Pan Artur Soboń - Wiceminister Finansów, jak również przedstawiciele władz gminy, powiatu oraz sponsorzy, a wśród nich Prezes Zarządu WFOŚiGW w Lublinie Pani Agnieszka Kruk. Świadkami tej uroczystości byli nasi uczniowie, rodzice i mieszkańcy Dratowa.

Po części oficjalnej Pan Minister Edukacji i Nauki oraz Pani Prezes WFOŚiGW w Lublinie na zaproszenie Pani Dyrektor odwiedzili naszą szkołę. Spotkanie odbyło się w nowo otwartej Ekopracowni  „Krasnalowy Zielony Zakątek”. Sala została wykonana w ramach projektu „Ekopracownia – zielone serce szkoły” na którą otrzymaliśmy dotację w kwocie 50 000zł od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Pani Prezes Agnieszka Kruk wyraziła swoje zadowolenie z tego, co powstało w ramach projektu, zaś Pan Minister Przemysław Czarnek przekazał społeczności szkolnej drobne upominki.

W spotkaniu uczestniczyli: Pan Andrzej Chabros Wójt Gminy Ludwin, Pani Joanna Guz Inspektor ds. Oświaty, Pani Monika Gramoszek Dyrektor SP w Zezulinie, SP w Piasecznie reprezentował Pan Krzysztof Ścierka. Radę Rodziców reprezentowali Pani Agnieszka Grabowska i Pan Jacek Bytys.

Doceniamy, że pomimo natłoku obowiązków nasi goście znaleźli dla nas czas, za co serdecznie dziękujemy.

Jest to dla szkoły historyczne wydarzenie, które zapadnie w naszej pamięci na długie lata.

Utworzono dnia 22.09.2023, 22:14