Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Utworzono dnia 19.03.2024

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

\W dniu 14 marca 2024r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dratowie odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.  W eliminacjach szkolnych wzięło udział 14 uczniów kl. I – IV oraz 15 uczniów kl. V – VIII.

Do eliminacji gminnych zakwalifikowali się: Malwina Królikowska – kl. II, Amelia Tryk – kl. III, Bartłomiej Łysiak – kl. IV, Bartosz Małyska i Konrad Łysiak – kl. VI i Mikołaj Winiarski – kl. VII.

18 marca 2024r. w Zespole Szkół Nr 1 w Ludwinie odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach wzięli udział reprezentanci wszystkich szkół z terenu gminy.

Amelia Tryk zajęła II miejsce w kategorii kl. I - IV, Malwina Królikowska zajęła III miejsce w kategorii kl. I – IV,  Konrad Łysiak zajął III miejsce w kategorii kl. V - VIII.  Uczniowie Ci będą reprezentować naszą gminę na eliminacjach powiatowych.

Nagrody dla zwycięzców, upominki dla wszystkich uczestników wręczył Wójt Gminy Andrzej Chabros wraz z Komendantem Gminnym ZOSP RP w Ludwinie Tomaszem Wojtasiewiczem.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz wysokich wyników w kolejnym etapie.

OTWP

Utworzono dnia 19.03.2024, 22:14