Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" - etap powiatowy.

Utworzono dnia 07.04.2024

4 marca 2024 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej odbyły się eliminacje powiatowe XLVI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W eliminacjach powiatowych OTWP wzięło udział łącznie 30 uczestników, a naszą gminę reprezentowali min. Malwina Królikowska - kl. II i Amelia Tryk - kl. III (kat. kl. I - IV) oraz Konrad Łysiak - kl. VI (kat. V - VIII).

Laureatem pierwszego miejsca  w kat. kl. V - VIII został uczeń Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickei w Piasecznie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich.

W trakcie turnieju uczestnicy i ich opiekunowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką służby w Komendzie Powiatowej PSP w Łęcznej oraz sprzętem, jakim dysponują łęczyńscy strażacy.

OTWP

Utworzono dnia 07.04.2024, 21:38