SPOTKANIE WIELKANOCNE

Utworzono dnia 02.04.2024

Święta Wielkanocne to czas zadumy, rozpamiętywania, ale też wielkiej nadziei i radości. Jest to czas  wspólnych spotkań w gronie rodziny, przyjaciół i zaprzyjaźnionych osób.  Jest to okazja do wspólnego przygotowywania ozdób i kultywowania pięknych tradycji wielkanocnych. To czas, kiedy gromadzimy się przy stole, smakujemy potraw wielkanocnych, ale przede wszystkim cieszymy się obecnością innych ludzi.

W środę, 27 marca w naszej szkole, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, odbyła się ważna uroczystość „Spotkanie wielkanocne”. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele władz gminnych, samorządowych, placówek wspierających działalność dydaktyczno- wychowawczą szkoły: wójt Gminy Ludwin A. Chabros, proboszcz parafii Rogóźno- ks. W. Taracha, dyrektor GCKiS A. Czarnecka, radni okolicznych miejscowości oraz emerytowani pracownicy szkoły. W spotkaniu uczestniczyła cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, a także  niezastąpieni rodzice, przedstawiciele  Rady Rodziców, którzy tradycyjnie zadbali o przygotowanie  smacznych, świątecznych potraw.

Spotkanie wielkanocne uświetnił montaż słowno- muzyczny przygotowany przez ks. W. Sokoła z udziałem uczniów. Jego treść w podniosły, piękny sposób nawiązywała do istoty obchodzenia Świąt Wielkanocnych. W rolę prowadzących wcielili się Kacper W. i Lena P. Na szczególną uwagę zasługuje wspaniały śpiew pieśni religijnych w wykonaniu chóru, w skład którego weszli  uczniowie z poszczególnych  klas, przygotowany przez ks. Waldemara S.

Po  zakończeniu występów głos zabrała dyrektor szkoły, P. K. Hałas, która podziękowała przybyłym  gościom za  obecność oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego szczególnego wydarzenia. Skierowała do zgromadzonych słowa świątecznych życzeń: radości, pogody ducha oraz spotkań w gronie rodziny. Poprosiła ks. proboszcza W. Tarachę o odmówienie modlitwy i pobłogosławienie przygotowanych przez rodziców potraw na świątecznym stole. Pan wójt w swoim wystąpieniu przyłączył się do słów wypowiadanych życzeń: „Niech czas zbliżających się świąt będzie okresem spokoju, pełnym miłości i zdrowia”. Życzył wszystkim smacznego jajka i wesołego Alleluja! Podkreślił, jak ważne dla wszystkich jest wspólne, spokojne przeżywanie świąt. Docenił piękno szkolnych występów i wysiłek uczniów włożony w przygotowanie oprawy artystycznej.

Po odmówieniu krótkiej modlitwy uczniowie i wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się tradycyjnym jajkiem, skosztowali potraw wielkanocnych i różnych słodkości.

Spotkanie wielkanocne

Utworzono dnia 02.04.2024, 20:58