Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
SZKOŁA PODSTAWOWA W DRATOWIE im. Jana Brzechwy

Wojewódzki Turniej Badmintona

Utworzono dnia 01.03.2024

25 lutego 2024 na Hali Sportowej w Ludwinie odbył się turniej Żaków z podziałem na „Żak młodszy”, „Żak”, „Żak starszy”. W zawodach wzięło udział 56 zawodników z 14 klubów województwa lubelskiego. Wśród najmłodszych dziewcząt wygrały:
Kaja Szalast – I miejsce
Agnieszka Czuj- II miejsce
Sandra Klimkiewicz, Aleksandra Kaliszyk – III miejsce.
Wśród chłopców czołowe miejsca zajęli:
Antoni Grabowski- I miejsce
Filip Skrzypczak- II miejsce
Karol Gregorowicz – III miejsce.
Wśród „Żaków” Emilia Szelepusta zajęła II miejsce, natomiast Katarzyna Koza- III miejsce.
Wśród chłopców Błażej Tchórz oraz Kacper Bytys uplasowali się na III miejscu.
Wśród najstarszych Żaków bezkonkurencyjna okazała się Amelia Tryk. Na II miejscu znalazła się Dominika Skrzypczak, na III miejscu- Hanna Gowin i Julia Szalast.
Wśród dziewcząt II miejce w deblu zdobyły Julia Szalast i Dominika Skrzypczak. W deblu chłopców na II miejscu uplasował się Mikołaj Grabowski i Jakub Gregorowicz, a na III miejscu Hubert Tkaczyk i Igor Grzesiak oraz Radosław Elert i Szymon Mikołajczyk.
Razem z Mistrzostwami Żaków rozgrywany był Puchar województwa Lubelskiego w karegorii „Open”
W zawodach brało udział 125 zawodników dziewcząt i chłopców z 20 klubów. Wśród najlepszych znaleźli się Julia Siwek wśród kobiet była II a Patryk Bodzak zajął II w kategorii mężczyzn a Piotrek Koza był III. Drużynowo UKS Dratovia Dratów zajęła II miejsce zwyciężyło Kiko Zamość w UKS 5 Chełm na III miejscu.

Utworzono dnia 01.03.2024, 11:37