WYCIECZKA KLAS I-III „LUBLIN- PUŁAWY- KAZIMIERZ”

Utworzono dnia 06.06.2022

6 czerwca 2022r., uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami: B. Maleszyk, R. Mazurek i M. Bodzak, pełni zaciekawienia i zniecierpliwienia, wyruszyli w trasę Lublin- Puławy- Kazimierz. Podróż rozpoczęli w sposób tradycyjny, czyli autokarem, by w Lublinie przesiąść się  do pociągu, który był jedną z głównych atrakcji. Zdecydowana większość uczniów  po raz pierwszy korzystała z tego środka lokomocji, dlatego też, dla części było to nie lada przeżycie. Podróż pociągiem zakończyliśmy w Puławach, skąd znowu autokarem udaliśmy się do Kazimierza, by zwiedzać to piękne i jakże ważne dla wszystkich Polaków miasto. Tradycyjnie,  głównym elementem  było zwiedzanie Rynku z renesansowymi kamienicami, Ruin Zamku oraz wejście na Basztę i Górę Trzech Krzyży z punktem  widokowym  na miasteczko i dolinę Wisły. Pomimo wysokiej temperatury, jaka towarzyszyła nam przez cały dzień, wszyscy dzielnie znosili trudy, by pełni zachwytu podziwiać piękno nadwiślańskiego krajobrazu i uroki Kazimierza Dolnego. Uczestnicy wycieczki nie mogli się doczekać czasu na zakup pamiątek, choć czasami trudno  było się zdecydować co wybrać, by racjonalnie gospodarować  własnymi finansami.  Po smacznym obiedzie czekały nas kolejne atrakcje- rejs statkiem po Wiśle. We wspaniałych nastojach, podziwiając piękno okolicy, mogliśmy nieco odetchnąć, by na zakończenie naszej  przygody udać się na lody, które wszystkim bardzo smakowały i nieco nas ochłodziły. Ok. godziny 17.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, by pełni szczęścia, wspaniałych przeżyć i odrobiny zmęczenia powrócić do Dratowa.

Zam. R.M.

WYCIECZKA KLAS I-III „LUBLIN- PUŁAWY- KAZIMIERZ”

Utworzono dnia 06.06.2022, 20:35