Wycieczka przedszkolaków do Muzeum Wsi Lubelskiej

Utworzono dnia 24.05.2023

W poniedziałek – 15.05.2023r. dzieci z oddziałów przedszkolnych; KRASNALE (3,4-latki) oraz PSZCZÓŁKI (5,6-latki) wybrały się wraz z opiekunami (p. M. Wieleba, S. Karwacka oraz E. Gowin) na wycieczkę do Lublina do Muzeum Wsi Lubelskiej. Naszym pilotem był p. Wojtek z Biura Turystycznego TAIRON, który podczas podróży do Lublina opowiadał dzieciom różne ciekawostki. Po przyjeździe do skansenu odwiedziliśmy wiejską chatę, gdzie słuchaliśmy opowieści na temat codziennego życia na wsi w dawnych czasach (bez prądu, wody z kranu, telewizora, …). Dzieci z zaciekawieniem słuchały o tym, jak to było kiedyś. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych „Zabawki naszych pradziadków”, podczas których poznaliśmy czym bawiły się dzieci w dawnych czasach. Przedszkolaki miały możliwość pobawienia się poznanymi zabawkami. W dalszej części mimo deszczowej pogody Krasnale i Pszczółki dzielnie spacerowały po skansenie oglądając wygląd dawnej wsi i słuchając opowieści naszego pilota. Następnie trochę zmęczeni i głodni udaliśmy się na obiad do restauracji Grodzkiej na Starym Mieście w Lublinie. Dzieci ze smakiem zjadły zupę pomidorową, kotleta z frytkami i surówką. Zostały pochwalone przez pracownika restauracji za bycie bardzo grzecznymi i kulturalnymi dziećmi. Najedzeni wyruszyliśmy na spacer pod Zamek Lubelski, na temat którego p. Wojtek przekazał nam ciekawe informacje.

W drodze powrotnej niektóre maluchy przysnęły ze zmęczenia. Mimo niesprzyjającej aury, wszystkim bardzo podobała się wycieczka. Przedszkolaki, choć zmęczone, to radosne wróciły bezpiecznie do szkoły, gdzie oczekiwali na nich rodzice. Po przyjeździe słychać było gwar zadowolonych dzieci, opowiadających o przeżyciach z wycieczki.

Jesteśmy dumne z postawy i zachowania naszych przedszkolaków!

Wycieczka przedszkolaków do Muzeum Wsi Lubelskiej

Utworzono dnia 24.05.2023, 17:00