DOFINANSOWANIE EKOPRACOWNII "KRASNALOWY ZIELONY ZAKĄTEK"

Utworzono dnia 05.09.2023

Projekt grafiki: BannerStudio

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła została laureatem Konkursu „Ekopracownia – zielone serce szkoły” zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Nagrodą, którą otrzymaliśmy jest dofinansowanie w kwocie 50 000zł na utworzenie ekopracowni przyrodniczej. Jesteśmy jedyną szkołą w naszym powiecie łęczyńskim, która otrzymała takie dofinansowanie. Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia! Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w różnego rodzaju działania proekologiczne podejmowane w naszej szkole, dzięki którym udało nam się wygrać konkurs i zdobyć tak wartościową nagrodę!

Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach realizowany jest przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej (realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej).

Głównym celem realizacji tego przedsięwzięcia, finansowanego przez WFOŚiGW w Lublinie jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, jak również kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Dzięki utworzeniu w naszej szkole nowoczesnej ekopracowni przyrodniczej „Krasnalowy zielony zakątek” te zadania i cele zostaną zrealizowane w sposób ciekawy, kreatywny, pobudzający dzieci.